Як виховати особистість?

     Майже весь досвід життя в суспільстві дошкільник здобуває у родинному колі через наслідування старших. У цьому віці наслідування підкріплюється загостренним бажанням дитини чинити так, як мама, тато або інші члени сім'ї. Якщо ми бажаємо гарно виховати своїх малят, для цього необхідні знання!


Дефіцит батьківської любові

      Родина була й залишається головним осередком становлення й розвитку дитини. Саме ви, батьки:

- вводите малюка у світ людських взаємин;

- вчите відрізняти добро від зла;

- жити серед однолітків.

     Стосунки в сім'ї - це зразок для дітей, які в ній виховуються!


Взаємовідносини батьків та дітей

     Підтримка та взаємодопомога дуже важливі для людини, особливо в родині. Найголовніше в сімї - це гарні взаємовідносини батьків та дітей, а якщо є непорозуміння - виникають труднощі.


Стресогенні чинники в житті дітей та дорослих

     Стресогенний чинник — це будь-який чинник, сила впливу якого перевищує адаптивні реакції організму чи системи, але не такою мірою, щоб спричинити летальні наслідки. Вплив стресогенного чинника створює екстремальні умови для існування.

Аби емоції не накривали дитину

     Дошкільний вік - період інтенсивного емоційного розвитку дитини, формування її вищих емоцій. Емоції є "індикатором" стану малюка і водночас суттєво впливають на його пізнавальні процеси, поведінку.

Які форми прояву стресу?

     Щоб надавати кваліфіковану допомогу дорослим і дітям, які потерпають від стресогенних подій, слід розглянути форми прояву стресу та його ознаки. Саме вони є діагностичним критерієм стресового стану у дитини.

Булінг у дошкільному середовищі

     Булінг у дошкільному середовищі відбувається набагато частіше, ніж повинен. І якщо ваша дитина стала однією із «жертв», не кажіть їй, щоб вона стала більш «жорсткою» і не примушуйте її розв’язувати цю проблему самостійно. Уживайте всіх заходів, щоб захистити вашого малюка, здійснюйте візити в дитячий садок і давайте дитині інструменти, які не тільки стануть їй у пригоді в ранньому дитинстві, а й допоможуть уникнути знущань у майбутньому.

Як знайти шлях до безконфліктної поведінки дитини?

     Є декілька правил, які допомагають налагодити і підтримати в сім'ї безконфліктну поведінку.