30 липня, в Україні відзначається Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, започаткований у 2013 році Генеральною Асамблеєю ООН. Цей день покликаний звернути увагу на глобальну проблему, важке становище жінок, чоловіків та дітей, які стали жертвами тяжкого злочину.
Україна є однією з перших країн Європи, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми (стаття 149 ККУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14#n942). Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає своєї актуальності й у XXI столітті для жодної країни світу.
На сьогодні для українців, в умовах воєнного стану, ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми як всередині країни, так і за її межами став ще більшим. Багато громадян переїхали із зони бойових дій в інші регіони або за кордон та шукають нову роботу.
Якщо раніше поняття «торгівля людьми» охоплювало здебільшого сексуальне рабство, то сьогодні воно увібрало широкий спектр форм: від трудової експлуатації до нелегальної трансплантації органів.
Тому сьогодні кожному важливо знати, якщо щодо людини вчинялися наступні дії, – це ознаки торгівлі людьми:
забрали паспорт або інші документи;
позбавляли вільного пересування та спілкування з рідним;
пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей;
погрожували, били, ґвалтували, знущалися з людини або чинили психологічний тиск;
за допомогою фізичного чи психологічного насильства примушували виконувати роботу, якою особа не хотіла займатися;
примушували відпрацьовувати вигадані борги;
працю людини використовували, не виплативши повністю або частково обіцяної заробітної плати;
людина не мала можливості за власним бажанням кинути роботу;
примушували працювати понаднормово, при цьому реальні умови роботи були значно гірші, ніж обіцяли;
попри волю людини примушували жебракувати, здійснювати злочинну діяльність або використовували у збройному конфлікті та ін. схожі дії.
Жертвою торгівлі людьми може стати будь-хто, будь-яка людина, незалежно від статі, віку, соціального статусу, рівня освіти тощо. Однак, у першу чергу, до групи ризику можуть потрапити такі категорії, як:
безробітні люди працездатного віку;
жителі сільської місцевості;
люди, які мають низький рівень доходів;
особи, що працюють за кордоном нелегально;
особи, що нелегально виїжджають за кордон або нелегально в’їжджають та перебувають на території тієї чи іншої країни;
люди, що користуються послугами сайтів та застосунками знайомств або шукають посередництва для укладання фіктивних шлюбів;
особи, які працюють у сфері розваг;
особи, які раніше уже були жертвами торгівлі людьми;
діти, в тому числі – діти-сироти, бездоглядні діти або, позбавлені батьківського піклування тощо.
Що ж робити людям, які стали жертвами трудової експлуатації?
Перш за все, закликаємо потерпілих або людей, яким загрожує небезпека, звертатися на урядову «гарячу» лінію з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей – 15-47.
Також допомогу завжди можна отримати за наступними номерами:
0 800 500 202 / 102 «гаряча лінія» Національної поліції України
0 800 213 103 контакт-центр системи безоплатної правової допомоги
527 «гаряча лінія» з протидії експлуатації
0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації
0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 національна дитяча «гаряча лінія»
Документальний проєкт "Незламні діти. Я чекаю" розповідає історії українських дітей, які побачили війну на рідній землі, але не покинули своїх мрій та переконань. Проєкт документує свідчення дітей про воєнні злочини рф проти уккаїнського народу та людяності.
Відео-проєкт знаходиться за посиланням https://youtu.be/ZKtpFCrpIzM
За ініціативи першої леді України Олени Зеленської створено Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?», мета якої – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан.
Реалізація програми передбачає створення систем сервісів і послуг, які зможуть різними засобами та дієвими механізмами підтримати людину, коли вона не справляється самостійно. Важливою умовою ефективної організації психосоціальної підтримки є аналіз ситуації в регіоні. З огляду на зазначене, в області проводиться вивчення питання, кому потрібна підтримка, хто та де може її надавати. Це робиться, аби визначити точки докладання першочергових зусиль щодо вдосконалення вже наявних сервісів.
Опитування проводиться до 15 вересня за допомогою гугл-форм за покликаннями:
науково-педагогічні працівники, педагоги, батьки, студенти https://forms.gle/1YMHkdEkH8wX3TD66
Додатково повідомляємо, що в межах кампанії створено спеціальну сторінку: howareu_program, де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров’я.
Знайти фахівця, який готовий надати допомогу з ментального здоров’я, можна за допомогою онлайн-мапи «Надавачі медичної допомоги за напрямом «Психологічна та психіатрична допомога» за посиланням bit.ly/47u3O3q
Про цінність ментального здоров’я та піклування про нього можна дізнатися також:
Спеціальна сторінка – http://howareu.com
Facebook – https://www.facebook.com/howareu.program
Instagram – https://www.instagram.com/howareu_program
YouTube – https://www.youtube.com/@howareu_program
Twitter – https://twitter.com/howareuprogram
Telegram – https://t.me/howareu_program
TikTok – https://www.tiktok.com/@howareu_program
Viber–https://invite.viber.com/g2=AQAyHzQp6XJwmVCkkkXeWJVdLF8eAQa8Pzq3NYgcLWJGls3sN3tGibu5P%2BEH0rsb
З метою підтримки надавачів соціальних послуг в умовах збільшення навантаження та профілактики професійного вигорання ЮНІСЕФ Полтава разом з ГО «ЦПД «КОНФІДЕНС» розпочинає пілотний проект «Зупинка: Я» у Сумській області.
Місія проекту – надання комплексної психологічної допомоги та психоедукації (навчання фахівців і просвітництво громадськості) населенню для зміцнення психічного здоров’я, попередження виснаження та відновлення ресурсу.
Діяльність проекту передбачає роботу мобільних бригад, які будуть надавати індивідуальні та групові консультації, скринінг психологічного стану та надання цільової гуманітарної допомоги для підтримки діяльності установсоціального супроводу та освіти, а також проведення вебінарів та майстер- класів для дітей і дорослих; тривалому супроводі.
Безпосередніми бенефіціарами (отримувачами послуг) проєкту є:
- фахівці, спеціалісти професії «людина-людина», які зіткнулися з вигоранням (освітяни);
- жінки з дітьми до 18 років, родини який втратили годувальника;
- діти з ООП (особливими освітніми потребами) та їхні батьки й опікуни.
Зустрічі бенефіціарів із фахівцями відбуватимуться онлайн і на місцях, і така взаємодія передбачає кілька етапів: консультування, робота виїзних команд (мобільні команди психологічного здоров’я), подальший тривалий супровід або наживо, або онлайн.
Ті, хто бажає отримати психологічну допомогу проходять реєстрацію за посиланням: https://forms.gle/XdUdS7M2jB4HEEEQ6, після чого представники ГО «Конфіденс» зв’яжуться з ними і запропонують час та місце для надання безкоштовної психологічної допомоги.
Окружна прокуратура міста Суми листом від 26.04.2023 № 51-2936 «Про надання неповнолітнім безоплатної вторинної правової допомоги відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» повідомила, що Україна як повноправний член найбільшої всеєвропейської міжурядової організації - Ради Європи взяла на себе зобов'язання створити систему юстиції, яка має керуватися принципами, що забезпечують можливість дітям, стосовно яких вчинено злочини, повноцінно реалізувати свої права та передбачають обов'язок правоохоронних та інших органів належним чином у межах цілісної державної політики захищати права таких дітей.
Кожен член суспільства мас права. Оскільки дитина с повноцінним членом суспільства, вона також має свої права, деякі особливості реалізації яких обумовлені виключно тим фактом, що її фізична та розумова незрілість потребує спеціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист.
Так, відповідно до міжнародних стандартів правосуддя, передбачених Керівними принципами Комітету Міністрів Ради Європи щодо правосуддя, дружнього до дитини, кожній дитині має бути надана підтримка та професійна допомога, коли вона стикається із системою правосуддя.
Законом України «Про безоплатну правову допомогу» (далі - Закон) встановлено, що всі діти є суб'єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу та мають право на всі види правових послуг, передбачених ч. 2 ст. 13 Закону, а саме: захист, здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складання документів процесуального характеру.
Беручи до уваги викладене, для посилення гарантій захисту прав, свобод та законних інтересів дітей, у разі потреби неповнолітніх в отриманні безоплатної вторинної правової допомоги, просимо вирішувати питання про скерування їх законних представників до місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за місцем їх фактичного проживання.
У період війни безпека громадян, у тому числі на транспорті та дорогах, не втрачає актуальності та набула нових викликів. Зокрема, пошкодження доріг, встановлення блокпостів та відсутність вуличного освітлення через обстріли стали факторами, які змусили переглянути підходи до організації дорожнього руху на місцях. За даними Нацполіції України, на фоні воєнних подій патрульними спстерігається часте ігнорування правил дорожнього руху як з боку водіїв, так і інших учасників дорожнього руху.
Міжнародний благодійний фонд "Допомоги постраждалим внаслідок ДТП", який уже більше десяти років опікується питаннями безпеки на дорогах, з метою якнайширшої популяризації дотримання правил дорожнього руху серед дітей та дорослих та збереження людських життів, рекомендує до використання соціальну рекламу з питань безпечної поведінки дітей на транспорті та дорогах...
Контент орієнтований в основному на підростаюче покоління та стосується правил безпечного поводження на вулицях та дорогах, а також залізниці, пересування тарнспортом, необхідності використання світлоповертальних елементів у темний час доби, а аткож популяризації актуальних наразі навичок надання домедичної допомоги серед населення.
www.dopomogadtp.com розділ Соціальна реклама
У Сумському Теремку
ми почули новину
Українські дітлахи
Погорєлова казки
не лише читають,
Вони з ними грають!
Дерев'яний бокс, дружок -
це диво скринька для книжок
Їх можна слухати, читати,
в розмальовках малювати.
А горщик з квітами, будь ласка-
розповість вам на ніч казку.
Ще англійську можна вчити,
з родиною цікаво відпочити.
І пазли й авторські казки
ми оцінили всі, а ви?
А щоб власну думку мати -
казки Погорєлова треба прочитати!!!
Хотілося б розповісти вам про повчальні казки Погорєлова – чудовий інструмент, який допомагає практикувати англійську мову та розповідає цікаві історії дітям.
Казки Погорєлова – це серія книг для дітей, які були створені з метою допомогти дітям вивчати англійську мову. Кожна книга містить безліч ілюстрацій та захоплюючих історій, які допомагають покращити мовні навички. Його твори стали справжнім бестселером у світі додаткової освіти, та отримали безліч позитивних відгуків від батьків та педагогів.
Книги з казками Погорєлова є не тільки цікавими та захоплюючими, а й містять безліч важливих уроків для дітей. Вони розповідають про те, як важливо дотримуватися правил, бути обережними та піклуватися про свою безпеку. Крім того, книги також допомагають дітям розуміти важливість турботи про своїх близьких та оточуючих. Вони навчають дітей бути уважними до інших людей та допомагати їм у важких ситуаціях.
Книги Погорєлова можуть бути використані як у школі та дитячому садку, так і вдома. Вони підходять для дітей різного віку та рівня володіння англійською мовою. Кожна книга стане невід'ємним помічником для дитини у вивченні та вдосконаленні англійської.
Загалом, казки Погорєлова – це чудовий інструмент для тих, хто хоче покращити свою англійську мову та отримати безліч корисних уроків. Ми рекомендую ці книги всім, хто хоче стати кращим і навчатися новим речам.
Євросоюз та МОМ розробили правила безпеки для внутрішньо переміщених осіб
Європейський Союз спільно з Міжнародною організацією з міграції (МОМ), Міністерство соціальної політики України та (можна додати, що також підтримали) запустили всеукраїнську комунікаційну кампанію, присвячену безпеці внутрішньо переміщених осіб. Станом на кінець квітня таких було 7,7 мільйона. Очевидно, їхня кількість зростатиме.
Мета кампанії – привернути увагу людей до ймовірних ризиків, пов’язаних з переїздом з охоплених війною регіонів, пояснити основні правила безпеки під час пошуку житла, транспорту, роботи. Адже надзвичайна уразливість людей може призводити до різних форм шахрайства та експлуатації, і навіть до випадків торгівлі людьми.
У рамках кампанії розроблено низку інформаційних матеріалів, які допоможуть внутрішньо переміщеним особам уникати цих ризиків. Організатори закликають пам’ятати про 5 маркерів безпеки – правил, яких слід дотримуватися у різних ситуаціях.
Документи. Надавайте документи лише офіційним особам. Заздалегідь зробіть та збережіть копії найважливіших документів, у тому числі онлайн.
Транспорт. Знайте, куди їдете, та повідомте про поїздку рідних чи друзів. Не сідайте в авто до незнайомих чи підозрілих людей. Вишліть рідним чи друзям номер транспортного засобу, яким пересуваєтеся.
Допомога. Приймайте допомогу лише від людей та організацій, що заслуговують на довіру.
Спілкування. Не віддавайте нікому мобільний телефон чи інші засоби зв’язку. Будьте обачними та обережними при спілкуванні з незнайомцями.
Зв’язок. Підтримуйте постійний зв’язок із рідними, друзями, колегами. Повідомляйте про
будь-які зміни свого маршруту, місця проживання чи роботи. Домовтеся з ними про кодове слово або фразу, які повідомлять, що ви в небезпеці.
Кампанія має також на меті спонукати внутрішньо переміщених осіб активніше користуватися гарячою лінією з консультування мігрантів 527. На неї можна зателефонувати анонімно та безкоштовно з мобільного телефону в Україні. Гаряча лінія працює щодня з 8:00 до 20:00.
Довідкова інформація
Протягом травня інформаційні матеріали кампанії у вигляді відеороликів, постерів та інфографіки буде розповсюджено в національних медіа, соціальних мережах, а також на носіях зовнішньої реклами.
Завантажити матеріали кампанії можна тут
Всю важливу інформацію про активності в межах комунікаційної кампанії буде зібрано на платформі сайту TSN.ua. Стежте також за соцмережами за хештегами #StandWithUkraine, #stoptrafficking та #527передусім.
З метою інформування населення про те, як не стати жертвами торгівлі людьми, не потрапити у трудове або сексуальне рабство та на яких умовах можна погоджуватись на працевлаштування чи вимушений переїзд на тлі ескалації війни в Україні, а також на основі Концепції Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року, проєктом «Українцям про ЄС», Міжнародною організацією за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України здійснюється інформаційна кампанія, спрямована на запобігання торгівлі людьми під час війни.
Просимо розглянути матеріали, виготовлені у межах кампанії, які доступні за посиланням: https://bit.ly/eu_iom_anti_trafficking .
Шановні батьки!
Міністерство цифрової трансформації інформує про проєкт єМалятко. Завдяки їй батьки новонароджених дітей за однаєю заявою можуть отримати одночасно до 9 державних послуг від різних органів влади.
You can do it, too! Sign up for free now at https://www.jimdo.com